fbpx
TÜM SİPARİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO
Mozza - Hakkımızda

“Yavaş üretim, yavaş tüketim…”

Kaosun ve hızlı tüketimin hakim olduğu günümüz dünyasında Mozza, rafine tüketim anlayışını benimseyerek tasarım ve üretim süreçleri ile dayanıklılığı, işlevselliği ve zamansızlığı hedeflemektedir.

Ürünlerimizin tamamında hakiki dana derisi kullanıyoruz. Hiçbir şekilde egzotik deri kullanmıyoruz.

Çantalarımızın yapımında gösterdiğimiz sabır ve sevginin size de ulaşacağı ve her kullanımda daha da büyüyeceği motivasyonuyla tasarlamaya ve üretmeye devam ediyoruz.

MELODİ ÇORUMLU

Mozza'nın kurucusu, tasarımcı

Zanaatkarlığın değerinin bilinciyle, yaratıcı bir ortamda yetişerek erken yaşta dikiş ve dokumayı deneyimleme şansı buldu. İlerleyen yıllarda çanta ve aksesuarlara daha fazla ilgi duymaya başladı. İstanbul Moda Akademisi’nde (İMA) çanta tasarımı eğitimi alarak, teknik bilgi ve pratiği birleştirerek kendi tasarımlarını oluşturma yoluna gitti.

2015’te, minimalizm ve geleneksel işçiliğin birlikteliğinin gücüne duyduğu inançtan yola çıkarak, ürünlerindeki her detay tecrübe ve sabrı yansıtan çanta ve aksesuar markası Mozza’yı kurdu.

Bugün, minimal tasarım anlayışını geleneksel üretim teknikleri ile birleştiren Mozza ürünleri, İstanbul’da ki kendi atölyesinde saraç tekniğiyle elde üretilmektedir. 2019’da KAGİDER “İyi İşler” projesine seçilen Mozza, projede yer alan 20 markadan biri olmayı başarmıştır.

Kapat
Sign in
Kapat
Sepet (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.


Language